Toksoplazmoza - skuteczna profilaktyka Gabinet - Leczenie

Nie bój się toksoplazmozy - badaj się regularnie

Toksoplazmoza jest postrachem szczególnie kobiet oczekujących na przyjście na świat swojego dziecka. Udowodniono, że jeśli kobieta jest zarażona pierwotniakiem Toxoplasma gondii przed zajściem w ciążę, to choroba ta nie zagraża nienarodzonemu dziecku.

W innym wypadku, czyli jeśli kobieta zostanie zakażona w trakcie ciąży, choroba ta jest bardzo niebezpieczna dla zdrowia i życia płodu. Dlatego tak bardzo ważna jest profilaktyka. I nie chodzi tu o uciekanie przed kotami. Bardzo ważne jest unikanie potraw typu suchsi czy tatar. Surowe mięso, jak i wędzone czy niedogotowane może być źródłem zarażenia.

Kobiety w ciąży powinny jeść tylko ugotowane mięso, pierwotniak Toxoplasma gondii ginie w temperaturze 70 stopni. Trzeba pamiętać aby w czasie ciąży przed spożyciem dokładnie myć owoce i warzywa.

Ważne jest również używanie rękawic w trakcie prac w ogródku, zwłaszcza przy kontakcie z ziemią. Jeśli nie możemy unikać kontaktu z kotem, powinno się go karmić tylko suchą karmą i nie wypuszczać z domu. Przestrzeganie tych zasad powinno uchronić kobietę przed zarażeniem się toksoplazmozą.

Dodaj komentarz
Nick Komentarz

Dodaj